Yorumlarda türkçe karakter krizi

Aug 11, 2008 at 5:54 AM
Ali Rıza Babaoğlan'ın yaptığı bu yorum neticesinde karşılaştım türkçe karakter sorunuyla.

Blog dahilinde böyle bir sorun yok, sadece yorumlarda yaşıyorum bu krizi.

Nasıl kurtulabilirim?
Aug 12, 2008 at 1:37 PM
Bir cevap yokmu? :(
Hala çözemedim..

Arama yapılan textboxada mesela şak yazıyorum o başbaşka karakterde arıyor bu yüzden..

Ben <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1254" /> olarak belirttim başka ne yapmam gerek hala anlamadım..
Coordinator
Aug 12, 2008 at 8:28 PM
Edited Aug 12, 2008 at 8:43 PM

Merhaba,

Ilk defa görüyorum bu sorunu. Charset ' ti dosyayi farkli formatta kaydetmekti filan çok degisiklikler yaptim Window Live Writer'da karsilastigim bir sorun için ama hiç böyle sorun görmedim , internette arastirdim baya ama ilgili bir seye rastlamadim. Isterseniz siz veya biz bu sorunu blogengine gelistiricilerin yardim ettigi foruma tasiyalim , codeplex.com/blogengine

Bir de sürümünüzü yükseltip veya yeni bir blogengine projesini denediniz mi ?
Aug 13, 2008 at 6:16 AM
Sürümünü yükseltemiyorum zira vs.net'te hata veriyor 1.4.5 sürümü build edince..

Yeni bir proje deniycem bugün, app_data'yı saklamam ve sonradan üzerine eklemem gerek sanırım.
Aug 13, 2008 at 6:20 AM
Bu arada şöyle bir durum var mesela ben şuanda kullanmakta oldugum 1.4.0.11 sürümünün dosyalarını nereden bulucam?
Aug 13, 2008 at 6:24 AM
Problem nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde çözüldü.
Çözdüğümde tekrar yazıcam. Umarım tekrarlamaz :)
Coordinator
Aug 13, 2008 at 8:35 AM
Merhaba,

1.4.5'i bir kaç gün önce yükleyip denediyseniz ve Visual Studio 2005 sahibiyseniz çalistirirken bir sorun oluyordu onu 10 agustos'ta düzeltip eski hatali surumuyle update ettik. Hatayi bizlerle paylasirsaniz duzeltebiliriz. 1.4.0.11 sürümünü  yüklemek isterseniz http://www.codeplex.com/blogenginetr/Release/ProjectReleases.aspx?ReleaseId=15237 buradan çekebilirsiniz. Sorunu nasil çözdügünüzü paylasirsaniz bu hata ile karsilasanlara bir kaynak olur :)
Aug 13, 2008 at 3:49 PM
Sorunun çözümü şu:

Burada yazmış olduğunuzun tam tersini yaptım ve düzeldi :)
Garip..

**

Ben 1.4.5'in yeni sürümünü de yükledim ve hem vs.net 2005'te hem de vs.net 2008'de denedim hata verdi.
Sadece web klasörü var, core'a ihtiyaç yokmu 1.4.5'de?