This project is read-only.

Hosting

Jul 24, 2008 at 12:22 PM
Merhaba. Çok soru sorarak umarım vakit almıyordum ancak bu soruyu cevaplamanız birçok kişiyi mutlu edecektir.

BlogEngine.Net TR'nin pc'ye kurulması ve localde çalışması gayet kolay oluyor. (Videoların faydası elbette.)

Ancak hostuma upload etmek için tam 2 saat uğraştım netice alamadım.

BlogEngine.Net TR 1.4.0.11 klasörünün içinde core ve web olmak üzere 2 klasör var.
Ben vs.net 2008'de add web deployment diyerek birçok siteyi hostuma kurdum.
Burda hem core'u hem de web'i add web deployment etmekmi gerekiyor?
Jul 25, 2008 at 3:10 AM
Hayır estağfurullah.

İndirdiğiniz dosya içerisinden 2 klasör çıkar. Bunlardan sadece web klasörü web sitenizle ilgilidir.

Yapmanız gereken, Web klasörü içeriğini Visual Studio 2008 ile yeni bir web projesi olarak açmak ve derlemektir.

Bu aşamadan sonra derleme işleminde hatayla karşılaşmadan tamamlamanız gerekir. Bu derleme işlemi Bin klasörü altında yeni bir dosya oluşturacaktır.

Bu aşamadan sonra Web klasörünün içeriğini direk hostunuzun www klasörü içerisine atarsanız, sistem çalışır hale gelecektir.

Böyle bir deneyin sorunuz olursa tekrar cevaplamaya çalışayım.
Jul 25, 2008 at 8:56 AM
Dediğini yaptım ve hallettim çok teşekkürler.

Yalnız şimdi yazı yazarken hata veriyor.
Yazı ekle diyorum mesela resim yükliycem, ekle dedikten sonra hata veriyor.

Yazma izinleriylemi alakalıdır?
Jul 25, 2008 at 9:39 AM
Kendi kendime cevap vereyim onunla alakalıymış :)

Herşey için teşekkür ederim.

Bu da teşekkür postu:

http://www.yagizgonuler.com/post/2008/07/25/CodePlex.aspx

Kolay gelsin.
Jul 25, 2008 at 1:03 PM
Evet App_Data klasörüne 777 hakkı vermeniz gerekir. Bunu FTP programınız yada Hostunuzun yönetim panel aracılıpıyla yapabilirsiniz.

Jul 25, 2008 at 1:04 PM
İletiniz için teşekkür ederim, umarım sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz sistemi :)
Sevgiler.